Kwiaty kwitnące w czerwcu

0

Autor: Ewa | Kategoria: W ogrodzie | Data: 29-05-2016

Planując ogród, warto sadzić takie kwiaty, które kwitną w różnych miesiącach sezonu, dzięki czemu ogród będzie kolorowy od wczesnej wiosny, po późną jesień. Niektórzy mawiają, że czerwiec to najpiękniejszy miesiąc w ogrodzie. Soczysta zieleń i przeróżne kolory kwitnących w tym miesiącu kwiatów sprawiają, że trudno się z tą teorią nie zgodzić.

Kosaciec bródkowy – bylina o szablastych liściach tworzących kępy wysokości 40-50 cm. Okazałe kwiaty o średnicy 6-8 cm, na długich pędach mogą być żółte, pomarańczowe, niebieskie lub fioletowe. Wiele odmian jest dwubarwnych. Lubi stanowisko słoneczne. Nie ma wielkich wymagań co do gleby i dobrze znosi braki wilgoci.

Łubin trwały – bardzo dekoracyjna bylina, zwłaszcza w okresie kwitnienia. Osiąga wysokość 60 do 12 cm. Jego kwiaty zebrane w długie grona, kwitną w przeróżnych kolorach, dzięki czemu można tworzyć przepiękne kompozycje, sprawdzające się zwłaszcza w ogrodach naturalistycznych, choć oczywiście nie tylko. łubin preferuje stanowisko słoneczne oraz żyzną, ubogą w wapń ziemię, umiarkowanie wilgotną.

Piwonia – bylina, która piękna jest nie tylko w okresie kwitnienia, a to za sprawą dekoracyjnych liści, tworzących urokliwe kępy. Roślina ta zakwita kwiatami, które pojedynczymi, półpełnymi lub pełnymi, w kolorach od bieli, przez róż, po czerwień, czasem także żółć.  Dla piwonii należy wybierać stanowiska słoneczne i ciepłe, dzięki czemu będą pięknie i obficie kwitnąć. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu piwonii, jednocześnie gwarantując jej ziemię przepuszczalną, żyzną, głęboko uprawianą. Na glebach podmokłych mogą chorować i gnić.

Liliowiec ogrodowy – znana jest z kęp stworzonych z wąskich przewieszających się liści dorastających do 0,5 –  metra oraz przepięknych liliowatych kwiatów, które występują w czerwieni, pomarańczy czy też żółci. Dobrze rośnie zarówno w pełnym słońcu, jak i w miejscu częściowo zacienionym. Najpiękniej zakwita na ziemi żyznej i wilgotnej, choć w nieco gorszych warunkach też sobie dobrze radzi. Plusem półcienistego stanowiska jest fakt, iż co prawda mniej obficie zakwitają, jednak liście wyglądają bardziej okazale.

Tawułka Arendsa – to długowieczna bylina osiągająca wysokość 60-80 cm. Posiada piękne, dekoracyjne liście, z których tworzy gęsty krzaczek. Kwiaty zebrane są w wiechowate kwiatostany w kolorze różowym, czerwonym lub białym. Tawułka najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym, rośnie najlepiej w ziemi próchniczej, żyznej i zdecydowanie wilgotnej.

Dosyp trochę nawozu:

statystyki odwiedzin stron internetowych