23. Międzynarodowa Wystawa Roślin i Ogrodów – Zieleń to Życie

0

Autor Ewa | Kategoria: Co w trawie piszczy | Data: 07-08-2015

5gencja Promocji Zieleni oraz Związek Szkółkarzy Polskich zapraszają do Warszawy na 23 edycję Międzynarodową Wystawę Roślin i Ogrodów – Zieleń to Życie, której tegoroczne hasło brzmi „OBUDŹ EMOCJE”.

obudz_emocje

Impreza odbędzie się na terenie EXPO XXI WARSZAWA przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w dniach od 3 do 5 września 2015 roku. W tym roku 260 wystawców z 13 krajów zaprezentuje swoje produkty oraz nowoczesne pomysły i rozwiązania dla szkółkarstwa, ogrodnictwa, handlu ogrodniczego, ogrodów prywatnych czy też publicznych terenów zieleni.

W czasie imprezy będzie przedstawiona największa ekspozycja aktualnie dostępnych na rynku roślin w Polsce i naszej części Europy. Zobaczyć będzie można drzewa i krzewy przeznaczone do handlu detalicznego, materiał do zamówień indywidualnych i publicznych – drzewa alejowe, solitery, krzewy, pnącza. Osobną kategorię stanowią byliny i trawy, a także coraz bardziej doceniane rośliny owocowe – zarówno krzewy jagodowe jak drzewa czy rośliny pnące. Na targach prezentowana będzie technika ogrodnicza, środki wspierające produkcję roślinną oraz tworzenie i pielęgnację terenów zieleni. Wystawcy pokażą maszyny, urządzenia, narzędzia, nawozy, środki ochrony, podłoża, systemy nawodnieniowe, osłony, tunele, oprogramowanie. W ofercie wystawców znajdą się także elementy wyposażenia ogrodów i publicznych terenów zieleni – dekoracje i mała architektura. Nie zabraknie wydawnictw dla fachowców i amatorów.

W ramach wystawy odbędzie się również Konkurs Roślin Nowości 2015. Wśród kandydatów na medalistów są przede wszystkim krzewy liściaste i iglaste, pnącza, róże, byliny, ale też drzewa. Nowe kreacje kuszą kolorami, jadalnym owocami, ciekawą formą. Sporo jest odmian o niskim, kompaktowym wzroście, co pozwoli na ich stosowanie nawet w bardzo małych ogrodach. W czasie konkursu będą ze sobą rywalizować m.in. przepiękne odmiany berberysów i krzewuszek, żywotniki, budleje, powojniki, róże, judaszowce, pęcherznice i hortensje. Międzynarodowe Jury oceni 25 nowych odmian roślin w przeddzień targów, a wyniki zostaną ogłoszone w dniu oficjalnego otwarcia imprezy. Rośliny zgłoszone do Konkursu zobaczyć będzie można w Holu Głównym Expo.

Więcej informacji o bogatej w atrakcje imprezie można znaleźć na stronie ZIELEŃ TO ŻYCIE.

VI Wystawa Tulipanów – Warszawa

0

Autor Ewa | Kategoria: Co w trawie piszczy | Data: 10-12-2014

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych zapraszają na VI Wystawę Tulipanów, pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Tulipan "Anna Komorowska"W czasie imprezy zostanie wystawionych prawie 100 różnych odmian tulipanów, w tym odmiana „Anna Komorowska”. W programie przewidziano między innymi profesjonalny pokaz florystyczny, wykłady i prelekcje, warsztaty przyrodnicze dla dzieci, kiermasz wydawnictw kwiaciarskich i kiermasz kwiatowo-cebulowy.

Wystawa odbędzie się 15-16 marca 2014r.  w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Miejsce imprezy to Oranżeria Muzeum Pałacu w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 w Warszawie.

Aranżację florystyczną wystawy przygotowała Magdalena Birula-Białynicka i Monika Bębenek wraz z uczniami szkoły florystycznej „Kwitnące Horyzonty” w Opolu oraz Karolina Ładyżyńska-Skrzypek z firmy Green Sense z Warszawy.

Imprezy towarzyszące:

Sobota, 15 marca 2014

  • godz. 11.00-12.00 Spacer po wystawie tłumaczony na język migowy – Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie (na zapisy)
  • godz. 12.00-13.00 Pokaz florystyczny – Karolina Ładyżyńska-Skrzypek (mistrz florystyki, sędzia międzynarodowy sztuki florystycznej FLORINT), tłumaczony na język migowy
  • godz. 13.30-14.10 Prelekcja p.t. „Tulipan – kwiat baroku” – Halina Galera, Uniwersytet Warszawski
  • godz. 14.40-16.00 – Otwarte warsztaty przyrodnicze dla dzieci „Co gryzie tulipany?” – Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie

Niedziela 16 marca 2014

  • godz. 11.00 – 12.00 Spacer po wystawie z audiodeskrypcją – Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie (na zapisy).
  • godz. 12.00-12.40 Prelekcja p.t. „Skąd się biorą zimą kwitnące tulipany?” – Jadwiga Treder, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych
  • godz. 12.50-13.30 Prelekcja „Tulipany w ogrodach i parkach” – Dariusz Sochacki, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych
  • godz. 14.00-15.30 Otwarte warsztaty przyrodnicze dla dzieci „Co gryzie tulipany?” – Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie
statystyki odwiedzin stron internetowych