Kalendarz Księżycowy Ogrodnika 2014

0

Autor Ewa | Kategoria: Co w trawie piszczy | Data: 16-12-2013

Czas mija jak oszalały, też macie takie wrażenie? Tylko patrzeć jak nadejdzie kolejne Boże Narodzenie a zaraz po nim zacznie się nowy rok. Nawet jeśli nie chcielibyśmy o tym pamiętać, to nie pozwolą nam na zapomnienie media, w których zaczyna się nas bombardować reklamami przedświątecznymi, a w sklepach pokazują się pierwsze towary, które przypominają, że handlowcy są już gotowi na świąteczne żniwa.

Czasem wydaje mi się to głupie, jednak jeśli się zastanowić, to w sumie można już myśleć nad prezentami dla najbliższych, żeby potem w panice nie biegać po sklepach i nie sterczeć w czasożernych kolejkach.

Po tym przydługawym wstępie przechodzę do sedna sprawy. Trafiłam niedawno przypadkiem całkiem na coś, co może być świetnym świątecznym upominkiem dla kogoś, kto uprawia ogród, kto kocha przyrodę, kto interesuje się światem fauny.

Kalendarz Księżycowy Ogrodnika 2014„Kalendarz Księżycowy Ogrodnika 2014 – Ogrody z Księżycem”, bo o nim mowa, to już czwarta edycja uznanego na rynku poradnika autorstwa Iwony Bigońskiej, dedykowanego miłośnikom ogrodów, który określa wpływ położenia Księżyca na rozwój roślin. Kalendarz posiada całoroczny harmonogram prac w ogrodzie i porady dotyczące roślin domowych, obfitując w cenne rady ogrodnicze na każdy dzień roku, zawiera przy tym przejrzyste symbole i oznaczenia znane z kalendarzy biodynamicznych. Zdobiony jest fotografiami Ogrodów tematycznych Hortulus w Dobrzycy.

Może być prezentem dla kogoś, może być też prezentem dla nas samych – początek roku to świetna okazja, żeby kupić sobie takie cacko, które będzie cieszyć nasze oko i doradzać przez cały rok, jak dbać o nasz ogród.

statystyki odwiedzin stron internetowych